לקביעת פגישה

5 הטעויות הנפוצות ביציאה לדרך להליך פונדקאות, ואיך להימנע מהן

  1. התחייבות לסוכנות, לפני שבחרתם פונדקאית

  זכרו! יש לכם הרבה מאד צרכים מפונדקאית- אתם זקוקים למועמדת שתיכנס להריון בקלות ותישא אותו עד המועד, אתם זקוקים לפונדקאית יציבה רגשית, שנתמכת על ידי המשפחה והקהילה. בחירת הפונדקאית תקבע את הסטנדרטים הרפואיים לאורך ההיריון והלידה – שנקבעים בהתאם לביטוח ולמקום מגוריה.

  כמו כן – הנעלם הגדול בכל הקשור לעלויות התהליך הינו הוצאות הפונדקאית. התשלום לפונדקאית מורכב מעלות בסיס, הוצאות שמתבהרות ברגע שיודעים מי הפונדקאית, וחשיפה. בחירת פונדקאית יכולה לייקר את התהליך או להוזיל אותו בעשרות אלפי דולרים (למשל – במקרה שיש לפונדקאית ביטוח חסכתם עד 1200 דולר לחודש, ובמקרה בו אינה עובדת אתם עשויים לחסוך למעלה מעשרת אלפים דולר רק על תשלום חופשת לידה לאחר ניתוח קיסרי).

  כדי למצוא פונדקאית אופטימלית צריך היצע רב, ממגוון סוכנויות, ותהליך שמאפשר לכם להתחייב רק לאחר שבחנתם את כל ההיבטים והמועמדת עברה אבחון רפואי ורגשי. התחייבות לסוכנות אחת, טרם מציאת פונדקאית, פועל באופן הפוך – מצמצם את היצע הפונדקאיות מהם אתם בוחרים, ולוקח מהידיים שלכם את השליטה. אתם למעשה "מחכים בתור", ומקבלים לאחר תקופת זמן לא ידועה  מועמדת יחידה, בבחינת "חתול בשק".

  מה עושים?

  בוחרים פונדקאית, ולא סוכנות, ומתחייבים רק לאחר הבנת כלל הפרמטרים השונים של הפונדקאית וסך העלויות, ההוצאות והחשיפה.

   

  1. התחייבות לקליניקה, לפני שבחרתם תורמת

  זכרו! תורמת פורייה היא הפקטור המרכזי להצלחת תהליך הפריון. קליניקות הפריון בארצות הברית הן המובילות בעולם, וכיום הפרוטוקולים של הפריה חוץ גופית זהים וסטנדרטים. הגורם העיקרי שישפיע על הצלחת הפריה היא התורמת. בהקשר זה, נשים צעירות נבדלות זו מזו מבחינת פוטנציאל הפריון, ואתם רוצים תורמת מצוינת. אבל זה לא מספיק – אתם רוצים גם תורמת בריאה גופנית ונפשית, ללא נשאות  גנטית שיש לכם, וכמובן כזו שעונה על הצרכים הסוביקטיביים שלכם – מראה חיצוני, תחומי עניין, רמת משכל וכיוב.

  התחייבות לקליניקה לפני מציאת תורמת מצמצמת אתכם לכמות קטנה של תורמות. אם לא תמצאו תורמת לאחר שהתחייבתם תצטרכו להתפשר או לשלם עוד עשרות אלפי דולרים למאגרי תורמות חיצוניים.

  מה עושים?

  מתנים את ההתחייבות לקליניקה במציאת תורמת מתאימה, ומחפשים תורמת במגוון מאגרים של קליניקות שונות. מתחייבים רק לאחר שבחנתם את כל ההיבטים של המועמדת, והמועמדת עברה אבחון רפואי, גנטי ורגשי.

   

  1. לוותר על הבטחה, על מנת להוזיל עלויות

  תהליך של הפריה חוץ גופית עם תורמת ביצית ופונדקאית הוא בעל סיכויי הצלחה גבוהים. אבל ביולוגיה אינה מתמטיקה. לעיתים החזרה של עוברים נכשלת ולעיתים יש צורך בהפריה חוץ גופית נוספת.

  מה עושים?

  בוחרים בקליניקות המציעות מסלולי הבטחה עד לידה, וכוללות במסלול גם את עלות תורמת הביצית. מסלולים אלה מגינים עליכם מפני עלות אדירה של כישלון, ולא כדאי להסתמך על הבטחה ש"לכם  זה לא יקרה".

   

  1. לעשות תהליך לבד, מוזיל עלויות

  זכרו! הליך הפונדקאות מורכב מעשרות נותני שירות, רגולציה משתנה, הליכים משפטיים ב-2 מדינות לפחות, רפואה, ביטוח ועוד. מספיק שכל נותן שירות גובה 1,000$ יותר שלא לצורך ואתם מוצאים את עצמכם הופכים הליך יקר, לבלתי אפשרי. כשאתם עושים הליך לבד, בלי ניסיון, היכולת שלכם לשלוט בהליך, להימנע מטעויות, לייצר פתרונות ולנהל מו"מ, מוגבלת. אם יצאתם לתהליך לאחר שבחרתם נותן שירות אחד מתוך רבים, למשל קליניקה או עורך דין או סוכנות בארצות הברית – לא תהיה לכם שליטה בבחירת יתר נותני השירות, ולא תהיה לכם שליטה בבחירת פונדקאית ותורמת.

  מה עושים?

  בוחרים פרוייקטור, בעל ניסיון רוחבי, שאינו מחויב לנותן שירות כזה או אחר, אלא אליכם בלבד. כך תוכלו לזכות במקסימום שליטה על התהליך, ולנהל אותו בבטחה, מתוך עמדה שמאפשרת לכם לבחור תורמות ופונדקאית אופטימליות, ולשלוט בעלויות באמצעות "ביטוח" המרכיב הרפואי, ושקיפות של יתר ההוצאות.

   

  1. להאמין שזמן המתנה ארוך לפונדקאית = סינון מחמיר ומועמדת איכותית יותר

  כל פונדקאית תעבור בדיקות ראיון אישי, בדיקות רקע, בדיקות רפואיות ואבחון פסיכולוגי. הזמן הנדרש להציג לכם פונדקאית לא קשור להליך הסינון, אלא רק ליחס הביקוש/היצע של סוכנות ספציפית. ככל שלסוכנות יש יותר לקוחות ופחות פונדקאיות, ייקח לה יותר זמן להציג פונדקאית. אף אחד לא מבטיח שאחרי שנה של המתנה הפונדקאית שתוצג לכם תהיה טובה יותר מפונדקאית שמוצגת היום לזוג שחתם עם הסוכנות שנה לפניכם. זה אקראי. ואז, מה קורה אם הפונדקאית לא מתאימה? ראו טעות ראשונה מעלה.

  זכרו! זמן בתהליך הפונדקאות הוא מצרך נדיר. אתם רוצים אותו לטובתכם. אם התחייבתם לסוכנות אחת, בזמן שאתם ממתינים לפונדקאית, רגולוציה יכולה להשתנות, עלויות יכולות לעלות, אפשרויות ביטוחיות עלולות להסגר ועוד.

  מה עושים?

  בוחרים פונדקאית, ולא סוכנות, ומתחייבים לפונדקאית, ללא זמן המתנה, רק לאחר הבנת כלל הפרמטרים השונים של הפונדקאית וסך העלויות, ההוצאות והחשיפה.

 

לקביעת פגישה אישית ללא התחייבות, השאירו פרטים:

new

לקביעת פגישה אישית ללא התחייבות, השאירו פרטים:

×
השאירו פרטים ושריינו מקום בכנס‎
מעוניינים בתיאום פגישה אישית


[recaptcha]

×